Zagroda Magija

change language › 

zima

Zima w Bieszczadach bywa różna. Czasem łagodna, z niewielką na poczatku – jak na góry – ilością śniegu, czasem zaś, jak zasypie tak trzyma do wiosny z mrozem iście syberyjskim. Na ten czas, kiedy u nas dookoła jak okiem sięgnąć wszędzie biało proponujemy Państwu równie aktywny wypoczynek.

Dla naszych gości posiadamy w domu:

  • narty biegowe typu backcountry
  • rakiety śnieżne
  • worki ze  świeżym sianem :-)

Najbliższe wyciągi narciarskie z wypożyczalnią sprzętu naśnieżane i oświetlone znajdują się na Weremieniu i Huzelach (koło Leska)  – oddalone o ok. 10 km od Zagrody.Wędrówki zimą w górach dostarczają niezwykłych przeżyć. Przy dobrej pogodzie i widoczności, spoglądając na zachód, można dostrzec z bieszczadzkich szczytów ostre zęby Tatr, a na południowym wschodzie bieleją ukraińskie Bieszczady. Do wędrówki jednak potrzebne są rakiety śnieżne, dzięki którym nie zapadamy się w półtorametrowym śniegu.

Zima to także doskonały czas do obserwacji dzikiej zwierzyny. Łatwiej wówczas zaobserwować tropy, ślady na śniegu a nawet same zwierzęta takie jak jelenie, żubry czy nawet wilki. Do takich wędrówek po lesie, łąkach przydatne są specjalne narty typu backcountry, których wypożyczanie oferujemy naszym gościom.