Zagroda Magija

change language › 

o nas

Od urodzenia mieszkamy w Bieszczadach, miejscu, dla nas samych, wciąż niezwykłym. Ziemi przesiąkniętej tęsknotą, marzeniem, bólem, ulotnym pięknem. Miejscu położonym na swoistym krańcu świata, gdyż tu była kiedyś ziemia legendarnych Biesów i Czadów, tędy od wieków Beskidem biegły granice, nie tylko państwowe ale i kulturowo-religijne. Na tym pograniczu wschodu i zachodu oboje wzrastaliśmy i znaleźliśmy swój sposób na twórcze życie z dala od miejskiego zgiełku, szalonego pędu, w którym przestaje się słyszeć siebie, braku poczucia bezpieczeństwa.

Góry te, dzięki swojej historii, położone na przełęczy światów zainspirowały nas do próby ocalenia fragmentów bogatego dziedzictwa kulturowego tego regionu m.in. poprzez przeniesienie drewnianych domów i zbudowanie szerokiej oferty turystycznej dla naszych Gości w oparciu o kulturę i przyrodę .

Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie każdy, kto do nas przyjedzie będzie najpierw człowiekiem… Interesujemy się muzyką, malarstwem, teatrem, ekoturystyką, przyrodą, łatwiej chyba wymienić rzeczy, które nas nie interesują, bo jest ich dużo mniej… Nasze zainteresowania rozwijamy przez zapraszanie do naszych domów ciekawych ludzi, którzy dzielą się z nami swoimi pasjami.

Tu dziś dla nas kończy się Polska a zaczynają Bieszczady… o każdej porze roku inne, niepowtarzalne, odurzające przestrzenią. Tym, co mamy najcenniejsze dzielimy się z Wami.