Zagroda Magija

change language › 

nordic walking

Dla zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem proponujemy w Zagrodzie zajęcia i wycieczki nordic walking z wyszkolonym instruktorem, który wprowadzi każdego w tajniki tej dziedziny. Nasza dolina i okolica jest doskonałym miejscem do uprawiania tegoż sportu, łagodne stoki, ścieżki śródleśne ekomuzeum w Krainie Bobrów nie zmęczą wędrujących, lecz dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. Nordic walking należy do prostych, łatwych i bezpiecznych sportów, dlatego jest też aktywnością dla każdego. Na miejscu dysponujemy profesjonalnymi kijkami, zatem nie muszą Państwo zabierać sprzętu ze sobą. Wystarczą wygodne buty i sportowy strój. Proponujemy Państwu kilkugodzinne wycieczki z przewodnikiem po najbliższej okolicy, który opowie o przyrodzie, historii, zabytkach mijanych podczas wędrówki.  Proponujemy m.in.:

TRASY WOKÓŁ ORELCA

Na spacery z kijami nordic proponujemy Państwu na początek łatwe trasy wokół Orelca i Uherzec. Okoliczne wzniesienia nie przekraczają tu 500 m. Jest tu kilka specjalnie  przygotowanych szlaków spacerowych ? żółty, niebieski, zielony i czerwony zaprojektowane w pętle, którymi można obejść w różnych wariantach całe Ekomuzeum ?W Krainie Bobrów?. (czas przejścia: w zależności od trasy od 1 do 4 h). Trasy należą do łatwych.

TRASY DOLINAMI

To specjalnie wybrane miejsca i trasy, które poza walorami rekreacyjnymi posiadają wiele atrakcji o charakterze kulturowym i przyrodniczym. Pozwoli to na połączenie aktywnego wypoczynku z poznaniem ciekawych zabytków, osobliwości przyrodniczych i wspaniałych krajobrazów. Proponujemy Państwu odwiedzenie dolin Caryńskiego, Łopienki, Tyskowej, Hylatego, Sanu, Solinki i wiele innych ciekawych miejsc. Są to trasy średniej trudności.

TRASY GÓRSKIE

Najpiękniejsze pasma górskie w Bieszczadach to Połoniny. Wejście na nie techniką NW sprawi, że będzie to łatwiejsze, szybsze i bezpieczniejsze. Kije są idealne na górskie ścieżki i ułatwiają przejście dłuższych dystansów. Najbardziej popularne i uczęszczane są Połoniny Caryńska i Wetlińska, ale wejście na Rawki czy Tarnicę dostarczy Państwu dużo większych wrażeń.
Wejście na połoniny należy do tras trudnych.