Zagroda Magija

change language › 

ginące zawody

Nasza oferta warsztatów obejmuje następujące działy:

  • Warsztaty bibułkarskie “Cudeńka z bibuły” - wykonywanie, tzw. “kręcenie” kwiatów z bibuły. Jest to tradycyjna forma kręcenia bibuły znana w naszym regionie. Niegdyś nasze babcie, w długie wieczory po pracy, zajmowały się ozdabianiem szczególnych miejsc w domu takimi właśnie własnoręcznie zrobionymi kwiatami. Zainteresowani goście bez względu na płeć i wiek podczas warsztatów poznają tajniki tego warsztatu i wykonają piękne kwiaty.
  • Warsztaty malowania na szkle “Na szkle malowane” – używając odpowiednich farb do malowania na szkle podczas warsztatu można ozdobić pięknymi motywami butelkę czy też namalować cały obraz sięgając do gotowych wzorów lub czerpiąc inspirację z otoczenia czy wyobraźni.
  • Warsztaty garncarskie “Zakręcona glina”na kołach garncarskich spróbować można ulepic z gliny garnek, puchar, miskę,
  • Warsztaty wypieku pieczywa “Z wiejskiego pieca” - w Wesołej Stodole przygotowujemy i wypiekamy w chlebowym piecu chleb, pierniki, rogaliki, jabłka i inne słodkości, które następnie kosztujemy.
  • Warsztaty wyrobu tradycyjnej biżuterii łemkowskiej, krywulek – według tradycyjnych metod są prowadzone w naszym domu pod kierunkiem absolwentki Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, doświadczonej nauczycielki, autorki wielu kolekcji biżuterii koralikowej. Podczas trwania warsztatu można nauczyć się pleść w prosty sposób tradycyjny naszyjnik łemkowski (krywulkę), bransoletkę lub pierścionek. Techniki plecenia biżuterii koralikowej są proste – wystarczy trochę cierpliwości aby nauczyć się realizować własne koralikowe pomysły. Wykonaną pracę uczestnik zajęć zabiera do domu.
  • Warsztaty tkania na tradycyjnych krosnach i ramie – każdy może spróbować i utkać fragment dywanika na starych, tradycyjnych krosnach lub też zająć się tkaniem gobelinu i zgłębiać tajniki wiedzy tkackiej podczas pobytu w naszej zagrodzie.

Organizujemy również, dla zainteresowanych osób, po wcześniejszym uzgodnieniu: warsztaty wilkliniarskie, batikowe, regionalnego haftu krzyżykowego.

Warsztaty prowadzone są w Wesołej Stodole i trwają ok. 2 godzin.